Kalenterin käyttö mobiililaitteilla suositellaan Lista-muodossa (kohdalta NÄYTÄ valitse LISTA) . 

Ilmoita uusista tapahtumista osoitteeseen  kuopio@ort.fi

Palvelusten toimittajat:
TH = rovasti Timo Honkaselkä  ALi = kanttori Anita Lintu-Routavaara
HP = pastori Harri Peiponen   EH = kanttori Eija Honkaselkä
ALe = rovasti Arto Leskinen  SL = kanttori Sofia Laukkanen
LT = pastori Leo Tuutti   DP = kanttori Darja Potkonen
A-LK = Anna-Liisa Koslonen VJ = Viktor Jetsu
KS = i Konstantin Strekachev EP = Elia Pietarinen
JH = i Johannes Hätinen EJ = Eija Joutsen
OL = Otto Laukkarinen  AH = arkkimandriitta Herman
JO = Jyrki Ojapelto VM = Veijo Martikainen
PP = Pavel Pugovkin

Ladataan Tapahtumat
Etsi Tapahtumat

Navigointinäkymä

Tapahtumat for tammikuu 2018

Kuukausikalenteri-navigaatio

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
1

klo 10 Liturgia Katedraali (TH,ALi)

klo 10 Liturgia Maaninka (HP,EH)

klo 10 Liturgia Tahko (ALe,SL)

2
3

klo 17 Ehtoopalvelus Katedraali (TH,ALi)

4
5

klo 18 Vigilia Katedraali (PH,ALi)

klo 18 Vigilia Pielavesi (TH,EH)

klo 18 Vigilia Nilsiä (ALe,SL)

6

klo 10 Liturgia ja suuri vedenpyhitys Katedraali (TH,ALi)

klo 10 Liturgia ja suuri vedenpyhitys Pielavesi (LT,EJ)

klo 10 Liturgia ja suuri vedenpyhitys Nilsiä (ALe,SL)

klo 18 Vigilia Katedraali (piispa Arseni,ALe,SL)

klo 18 Ehtoopalvelus Pielavesi

7

klo 10 Liturgia Katedraali (piispa Arseni,ALe,ALi)

klo 10 Liturgia Siilinjärvi (LT,VM)

klo 10 Liturgia Muuruvesi (TH,EJ)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi

klo 10 Liturgia Tahkon tsasouna (AH,SL)

8
9
10

klo 17 Akatistos Katedraali (TH,ALi)

11
12
13

klo 18 Vigilia Katedraali (ALe,ALi)

klo 18 Akatistos Pielavesi (A-LK)

Luostarimatka Valamoon ja Lintulaan

14

klo 10 Liturgia Katedraali (ALe,ALi)

klo 10 Liturgia Syvänniemi (LT,VJ)

klo 10 Liturgia Tuusniemi (TH,Mari Tenori)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 10 Katekumeenikurssin opetusliturgia Katedraalissa

15

klo 17.30 Pyhä Solmu kirjastotilassa

16
17

n. klo 17.30 Ortodoksisuus tutuksi – katekumeenikurssi srk-salissa

klo 17 Ehtoopalvelus Katedraali (ALe,VJ)

klo 17 Ehtoopalvelus Pielavesi (HP,EH)

klo 8 Hetket ja liturgia Keskustalon kirkko

18

klo 18 Ehtoopalvelus Katedraali (TH,ALi)

19
20

klo 18 Vigilia Katedraali (ALe,ALi)

klo 18 Vigilia Maaninka (HP,EH)

klo 18 Vigilia Juankoski (TH,SL)

klo 18 Ehtoopalvelus Pielavesi (A-LK)

21

klo 10 Liturgia Katedraali (ALe,ALi)

klo 10 Liturgia Maaninka (HP,EH)

klo 10 Liturgia Juankoski (TH,SL)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

22
23
24

klo 17 Panihida Katedraali (TH,ALi)

klo 18 Välähdyksiä ortodoksisuuteen luentosarja, kirkkomuseo RIISA

25
26
27

klo 18 Vigilia Katedraali (PP,TH,SL)

klo 18 Vigilia Keitele (HP,ALi)

klo 18 Vigilia Tuusniemi (ALe,VJ)

klo 18 Akatistos Pielavesi (A-LK)

28

klo 10 Liturgia Katedraali (PP,TH,SL)

klo 10 Liturgia Keitele (HP,ALi)

klo 10 Liturgia Tuusniemi (ALe,VJ)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

29

klo 17.30 Pyhä Solmu kirjastotilassa

30
31

n. klo 17.30 Ortodoksisuus tutuksi – katekumeenikurssi srk-salissa

klo 17 Ehtoopalvelus Katedraali (ALe,ALi)

klo 17 Ehtoopalvelus Katedraali (ALe,ALi)

klo 17 Ehtoopalvelus Pielavesi (HP,EH)

klo 8 Hetket ja liturgia Keskustalon kirkko

1

klo 18 Vigilia Katedraali (TH,ALi)

klo 18 Vigilia Siilinjärvi (HP,EH)

klo 18 Vigilia Nilsiä (ALe,SL)

2

klo 10 Liturgia Katedraali (TH,ALi)

klo 10 Liturgia Siilinjärvi (HP,EH)

klo 10 Liturgia Nilsiä (ALe,SL)

3

klo 18 Vigilia Katedraali (TH,ALi)

klo 18 Vigilia Syvänniemi (HP,EH)

klo 18 Vigilia Muuruvesi (ALe,SL)

klo 18 Ehtoopalvelus Pielavesi (A-LK)

4

klo 10 Liturgia Katedraali (TH,ALi)

klo 10 Liturgia Syvänniemi (HP,EH)

klo 10 Liturgia Muuruvesi (ALe,SL)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

+ Export Events