Muutokset mahdollisia, esim. sairastapausten vuoksi. Listaa korjataan mahdollisuuksien ja parhaan tiedon mukaan arkisin toimistoaikana, ei siis esim. iltaisin ja viikonloppuisin. Ajantasaisimman tilanteen saa päivystävältä papilta ja muulta papistolta.

Kalenterin käyttö mobiililaitteilla suositellaan Lista-muodossa (kohdalta NÄYTÄ valitse LISTA) . 

Ilmoita uusista tapahtumista osoitteeseen  kuopio@ort.fi

Palvelusten toimittajat:
TH = rovasti Timo Honkaselkä  ALi = kanttori Anita Lintu-Routavaara
HP = pastori Harri Peiponen   EH = kanttori Eija Honkaselkä
ALe = rovasti Arto Leskinen  SL = kanttori Sofia Laukkanen
JR = pastori Jelisei Rotko    KS = kanttori Kaisa Salo
LT = rovasti Leo Tuutti   PH = rovasti Paul Hesse
PP = rovasti Pavel Pugovkin   JH = rovasti Johannes Hätinen
VJ = Viktor Jetsu   A-LK = Anna-Liisa Koslonen
EJ = Eija Joutsen MV = Mari Vainikainen LP = Lisa Pugovkina
OL = pastori Otto Laukkarinen

Ladataan Tapahtumat

Tapahtumat - lokakuu 2020

Tapahtumat Search and Views Navigation

Tapahtuma Views Navigation

Calendar of Tapahtumat

Calendar of Tapahtumat
maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai

klo 17 Jeesuksen rukouspalvelus Katedraali (EJ)

klo 17 Jeesuksen rukouspalvelus Katedraali (EJ)

29

klo 17 Akatistos Katedraali (HP,ALi)

klo 8 Liturgia Keskustalon kirkko (TH,LP)

klo 17 Vigilia Juankoski (OL,)

klo 10 Liturgia Katedraali (PP,LP)

klo 10 Vedenpyhitys ja liturgia Juankoski (OL,MV)

klo 10 Liturgia Koipiniemi (HP,ALi)

klo 10 Liturgia Pielavesi (HP,JO)

klo 17 Vigilia Katedraali (OL,ALi)

klo 18 Akatistos Pielavesi (A-LK)

klo 10 Liturgia Maaninka (HP,JO)

klo 10 Liturgia Katedraali (OL,)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 10 Liturgia Suonenjoki (HP,ALi)

5
6

klo 17 Panihida Katedraali (OL,)

klo 8 Liturgia Keskustalon kirkko (OL,ALi)

klo 17 Palveluksen jälkeen Katekumeeni-kerho

8
9

klo 17 Vigilia Katedraali (OL,ALi)

klo 18 Ehtoopalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 10 Liturgia Katedraali (OL,ALi)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

12
13

klo 17 Ehtoopalvelus Katedraali (JH,ALi)

klo 8 Liturgia Keskustalon kirkko (JH,LP)

15
16

klo 17 Vigilia Katedraali (JH,)

klo 10 Liturgia Katedraali (ainoastaan kripalaisille)

klo 18 Ehtoopalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 10 Liturgia Katedraali (ainoastaan kripalaisille)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 10 Liturgia Keitele (OM,ALi)

19
20

klo 17 Palveluksen jälkeen Katekumeeni-kerho

klo 17 Akatistos Katedraali (PP,)

klo 8 Liturgia Keskustalo (HP,ALi)

klo 10 Liturgia Luikonlahti (OL,MV)

22

klo 10 Jaakobin liturgia Katedraali

klo 17 Parastasis Katedraali (suomi-slaavi,PP,)

klo 10 Liturgia Katedraali (suomi-slaavi,PP,)

klo 17 Vigilia Katedraali (suomi-slaavi,PP,)

klo 18 Ehtoopalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 10 Liturgia Katedraali (suomi-slaavi,PP)

klo 10 Liturgia Vesanto (HP,ALi)

klo 10 Liturgia Tuusniemi (OL,)

klo 10 Hetkipalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 17 Jeesuksen rukouspalvelus Katedraali (EJ)

27

klo 17 Panihida Katedraali (TH,ALi)

klo 8 Liturgia Keskustalo (PP,LP)

klo 11-13 isä Pavelin päivystys katedraalissa (huom aika!)

klo 17 Vigilia Keskustalo (OL,LP)

klo 17 Vigilia Maaninka (HP,EH)

klo 10 Vedenpyhitys ja liturgia Keskustalo (OL,LP)

klo 10 Liturgia ja vedenpyhitys Maaninka (karjalankielinen,HP,PP,EH)

klo 17 Vigilia Katedraali (TH,ALi)

klo 18 Ehtoopalvelus Pielavesi (A-LK)

klo 10 Liturgia Katedraali (HP,ALi)

klo 10 Liturgia Pielavesi (PH,EH)

klo 12-13:30 ValtuustoVAALI Katedraali

klo 15-16 ValtuustoVAALI Siilinjärvi

klo 17:30-18:30 ValtuustoVAALI Juankoski

+ Vie tapahtumat